Rodzaje gier tworzonych w studiach gamingowych!

W swoim poprzednim tekście opisywałem wam, czym zajmują się deweloperskie studia gamingowe.

Wiecie więc już, że zajmują się projektowaniem gier dla młodszych i starszych użytkowników. Dzisiaj chciałbym wam opisać najważniejsze rodzaje gier, które tworzone są w studiach gamingowych.

 

Gry desktopowe

Gry desktopowe to po prostu gry na komputer. Gramy w nie używając najczęściej przeglądarki internetowej, chociaż część z gier komputerowych wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Gry na desktopa mogą być przeznaczone zarówno dla jednego, jak i kilku graczy. Wraz z rozwojem nowych technologii gry desktopowe pozostały trochę w tyle, co nie znaczy, że nie mają mnóstwa zwolenników. Co więcej: część gier, które były popularne wraz z rozwojem Internetu, obecnie przeżywa swoją drugą młodość.  

 

Gry mobilne

Gry mobilne to nic innego jak gry przeznaczone na smartfony. Ponieważ pobieramy je za darmo lub kupujemy z odpowiednich sklepów z aplikacjmi (Sklepu Play, App Store oraz Sklepu Windows), różne rodzaje gier mobilnych muszą być dostosowane do systemów operacyjnych naszych smartfonów (Android, Windows, iOS). Największą zaletą gier mobilnych jest to, że możemy z nich korzystać praktycznie zawsze i wszędzie. Wystarczy jedynie urządzenie mobilne – smartfon lub tablet, nie zawsze potrzebujemy nawet dostępu do Internetu. Poza rozrywką gry mobilne są także traktowane przez firmy jako nowoczesny sposób na wypromowanie siebie lub swoich produktów. Możliwości wykorzystanie gier na komórkach jest naprawdę wiele!

Sprawdź najciekawsze realizacje jednej z wrocławskich firm zajmujących się gamingiem:

https://www.realitybusters.co/portfolio.html